Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Czytelnicy polecają

Powieść kryminalna "Gniew" autorstwa Zygmunta Miłoszewskiego to ostatnia część trylogii o przygodach prokuratora Teodora Szackiego, jednego z najbardziej charakterystycznych postaci z polskich kryminałów.  Bohater powieści przeżywa kryzys rodzinny i zawodowy. Ma wiele wątpliwości odnośnie swojego życia. Nie potrafi dojść do porozumienia i uporządkować swoich realcji z cóką i partnerką. Dotychczasowa praca zaczyna go powoli nużyć. Szuka nowych wyzwań. Przeprowadza się do Olsztyna, gdzie bierze udział w śledztwie w sprawie zagadkowej śmierci.  Akcja "Gniewu" skupia się wokół problemu przemocy domowej. Autor powieści ukazuje jej różne oblicza, zaczynając od czysto fizycznego, po znęcanie się psychiczne, samooskarżanie się ofiar, aż po obojętność, znieczulicę społeczną. Można powiedzieć, że jest to powieść obyczajowa w formie kryminału, ponieważ wiernie oddaje zachowania konkretnych grup społecznych.   Powieść czyta się świetnie, od deski do deski. Znajdziemy w niej zarówno smutek, strach, przerażenie, ale też spokój, rozwagę oraz humor. Autor zmusza nas do konkretnych przemyśleń. Fabuła ma wiele wątków, które w trakcie czytania płynnie się zazębiają. Autor umiejętnie buduje nastrój i dozuje napięcie.   Powieść ma zaskakujące zakończenie, ale nie zdradzę szczegółów. Zdradzę jedynie, że "Gniew" to pożegnanie z Teodorem Szackim, ale... Autor pozostawia małą furtkę, która pozwala mieć nadzieję, że ciąg dalszy nastąpi.   Dodam jeszcze, że cichym bohaterem tej powieści jest miasto Olsztyn. Autor opisuje znane nam ulice, miejsca, zwyczaje miasta i lokalny patriotyzm, z którego trochę kpi. Wątek kryminalny jest bardzo ładnie wplatany w życie miasta i jego okolic.  Polecam   Anita Zduniak

Powieść kryminalna "Gniew" autorstwa Zygmunta Miłoszewskiego to ostatnia część trylogii o przygodach prokuratora Teodora Szackiego, jednego z najbardziej charakterystycznych postaci z polskich kryminałów.

Bohater powieści przeżywa kryzys rodzinny i zawodowy. Ma wiele wątpliwości odnośnie swojego życia. Nie potrafi dojść do porozumienia i uporządkować swoich realcji z cóką i partnerką. Dotychczasowa praca zaczyna go powoli nużyć. Szuka nowych wyzwań. Przeprowadza się do Olsztyna, gdzie bierze udział w śledztwie w sprawie zagadkowej śmierci.

Akcja "Gniewu" skupia się wokół problemu przemocy domowej. Autor powieści ukazuje jej różne oblicza, zaczynając od czysto fizycznego, po znęcanie się psychiczne, samooskarżanie się ofiar, aż po obojętność, znieczulicę społeczną. Można powiedzieć, że jest to powieść obyczajowa w formie kryminału, ponieważ wiernie oddaje zachowania konkretnych grup społecznych.

Powieść czyta się świetnie, od deski do deski. Znajdziemy w niej zarówno smutek, strach, przerażenie, ale też spokój, rozwagę oraz humor. Autor zmusza nas do konkretnych przemyśleń. Fabuła ma wiele wątków, które w trakcie czytania płynnie się zazębiają. Autor umiejętnie buduje nastrój i dozuje napięcie.

Powieść ma zaskakujące zakończenie, ale nie zdradzę szczegółów. Zdradzę jedynie, że "Gniew" to pożegnanie z Teodorem Szackim, ale... Autor pozostawia małą furtkę, która pozwala mieć nadzieję, że ciąg dalszy nastąpi.

Dodam jeszcze, że cichym bohaterem tej powieści jest miasto Olsztyn. Autor opisuje znane nam ulice, miejsca, zwyczaje miasta i lokalny patriotyzm, z którego

Polecam - Anita Zduniak

 

 

Biuletyn Informacji Publicznej